PIERWSZY PROFESJONALNY PORTAL
OBROTU ZIEMIĄ NA UKRAINIE
BCJ-Konsalting
Adres do korespondencji
BCJ CONSULTING TO z W
skr. poczt. 2409
UP Wrocław 3
ul. Ruska 45
50-131 Wrocław
bcjkonsalting@gmail.com
Informacja dla zainterowanych dzierżawą ziemi z prawem pierwokupu
         
Naszym klientom proponujemy obsługę pod "klucz", czyli kompleksową usługę, na którą składają się następujace czynności niezbędne do realizacji projektu:
1. znalezienie ziemi odpowiadającej wymaganiom naszego klienta,
2. sprawdzenie wg dokumentów i katastru jej stanu prawnego, stanu własności i braku zobowiazań,
3. założenie firmy na Ukrainie,
4. przygotowanie umowy notarialnej dzierżawy z prawem pierwokupu i doprowadzenie do jej podpisania,
5. rekrutacja administratora założonej firmy oraz podmiotu księgującego i rozliczajacego firmę z podatków,
6. doradztwo w innych czynnościach związanych z obrotem gospodarczym na Ukrainie.

Wyżej przedstawione czynności są niezbędne aby rozpocząć planowaną działalność przez inwestora, choć na życzenie gotowi jesteśmy na dodatkowe czynności związane z jego planami inwestycyjnymi.
Rynek ukraiński nie jest rynkiem łatwym ze względu na specyfikę mentalną, inna kulturę oraz prawo w znacznym stopniu nie przystające do wzorców europejskich. Tak więc inwestowanie z ograniczeniem ryzyka wymaga doświadczenia i znajomości, które posiadamy od wielu lat. Wiemy jak wielu inwestorów, szczególnie polskich, samodzielnie zmierzyło się z realizacją swoich projektów, z reguły z marnym skutkiem, padając ofiarą nierzetelnych partnerów. Ważne jest aby mieć tego świadomość!.
Ponizej przedstawiamy podstawowe informacje, niezbędne przyszłemu inwestorowi w podjęciu decyzji .
Informujemy! ze nie podejmujemy sie współpracy z firmami czy osobami fizycznymi które samodzielnie próbowały rozpocząć działalość, bez powodzenia. 
                                                                                                                                                                                                                      

 
Ważna informacja dla zainteresowanych dzierżawą z prawem pierwokupu  ziemi na Ukrainie!

W licznych zapytaniach telefonicznych i mailowych zainteresowanych ziemią na Ukrainie, pytający wielokrotnie wykazują sie brakiem podstawowych informacji co do realiów i kosztów takiego projektu, dlatego też zamieszczamy podstawowe informacje niezbedne do planowania inwestycji.
Minimalny koszt dzierzawy rocznej z prawem pierwokupu przy produkcji roslinnej na areale 500 ha to mimimum 60 000 €,w pierwszym roku, kwota ta odpowiednio wzrasta przy bardziej zaawansowanej działalności, czy też ifrastrukturze leżącej na ziemi[zabudowania ,magazyny itp]. Do tego należy doliczyć koszt legalizacji działalności inwestorskiej na Ukraine, na którą składa się; znalezienie ziemi wg życzenia klienta, założenie spółki i jej rejestracja.obsługa rozliczeń ze skarbem państwa,rekrutacja administratora, zajmujacego się produkcją w imieniu właściciela, negocjacje cen i warunków dzierżawy oraz sporzadzenie aktu notarialnego dzierzawy z prawem pierwokupu. Koszt takiej usługi zaczyna sie od kwoty; 17 800 €. Dodatkowo pośredniczymy w udzielaniu kredytów inwestycyjnych na korzystnych warunkach w miejscowych wybranych bankach.
Wielu z zainteresowanych korzystając z obecności  Ukraińców na Polsce chciałoby rozpoczynać swój projekt wyjeżdajac z nimi na Ukrainę korzystając z ich pomocy. W wielu wypadkach jest to wbrew pozorom , najmniej korzystne wyjscie, z reguły kończące sie kłopotami prawnymi i finansowymi . Każda inwestycja w tym kraju wymaga przyjaznego klimatu  wsród administracji w okolicy, której się inwestuje i my proponując lokalizację inwestycji, stawiamy to na pierwszym miejscu. Dopiero wtedy można spokojnie inwestować i spełniać swoje założenia biznesowe, po ograniczeniu ryzyka do mimimum. Inwestycje z reguły są długoterminowe i stabilność i ograniczenie ryzyka jego prowadzenia jest sprawą nadrzędną dla kazdego inwestora.
Mamy nadzieję że te podstawowe informacje, pomogą oszacować realność przy podejmowaniu decyzji o inwestowaniu w ziemie na Ukrainie która jest miejscem trudnym i wymagającym. Jednak przy profesjonalnym podejsciu do projektu, może dać dużo satysfakcji i korzyści finansowych, nie do osiągnięcia w Polsce.

Jednocześnie parlament ukraiński, zgodnie z zaleceniami MFW,  wznowił, zawieszone w 2003 roku, prace nad stworzeniem zasad swobodnego obrotu ziemią. Stan prac legislacyjnych pozwala sądzić, że obecne moratorium na sprzedaż ziemi, wielokrotnie przedłużane, które obowiązuje do 1 stycznia 2019 roku mimo wcześniejszych zapowiedzi o jego zniesieniu, ponownie zostanie przedłużone.Kalendarz wyborczy na Ukrainie, nie sprzyja jednak zmianom.
Zgodnie z naszymi przypuszczeniami 20 grudnia Rada Najwyzsza po raz ósmy przedłuzyła moratorium na obrót ziemią do 1 stycznia 2020 roku , mimo że w maju 2018 roku Ruropejski Trybunał Prwa Człowieka nakazał Ukrainie uchylenie moratorium a przesłany wniosek o rozpatrzenie zgodnosci moratorium z prawem do Trybunału Konstytucyjnego spotkał sie z odmowa jego rozpatrzenia w dniu 1XII. 2018.Wszelkie pytania dotyczące powyższych kwestii należy kierować na adres mailowy bcjkonsalting@gmail.com
lub telefonicznie +380973326715 oraz +48502235032

 

  W związku ze zmianami organizacynymi, od dnia 01.07.2017 r., wszelkie umowy zwiazane z obsługą inwestorów zainteresowanych dzierżawą ziemi z prawem pierwokupu na Ukrainie, bedą realizowane  przez BCJ Konsalting Towaristwo z Obmeżenoju Widpowidalnistju.

Potencjalnym inwestorom oferujemy pomoc w założeniu firmy.
Oferujemy pomoc przy wyszukiwaniu areałów rolnych i inwestycyjnych, sprawdzeniu ich statusu prawnego i rzeczywistych możliwości bycia solidnym partnerem, przygotowaniu niezbędnej dokumentacji mdo prowadzenia działalności na Ukrainie , rekrutacji pracowników i obsłudze prawno-finansowej przedsięwzięcia oraz pomoc w kredytowaniu projektu inwestorskiego.

W chwili obecnej posiadamy do wydzierżawienia z prawem pierwokupu ziemię na terenie województwa:


  • Ivanofrankiwskie- orginalne siedlisko odrestaurowane w 2017 roku , z pełną własna infrasrtukurą  działka 0,30 ha + działki budowlane 2 ha w okolicy Kołomyji  cena  110 000 €,  dodatkowo możiwość dzierżawy 55ha ziemi do rekultywacji.
  • Piekne siedlisko na Zakarpaciu z pełną infrastrukturą ,połozoną na działce 0,3 ha oraz 3 działki łącznie 0,58 ha obok Verchovyny cena 155 tys €.
  • czerkaskie- 710 ha
  • zaporoskie- 1230 ha
  • połtawskie- 190 ha
  • tarnopolskie-310 ha
  • winnicka -660 ha
  • zakarpacie Verhovina, siedlisko huculskie pieknie połozone uzbrojone do zamieszkania 89 000 € + 3 dziaałki budowlane pow. 0,58 ha cena 5€ m/2
Wobec zapytań o ponowne rozpoczęcie obsługi inwestorów chcacych dzierżawić ziemię z prawem pierwokupu , informujemy że planujemy jej rozpoczęcie od 10.02.2019 według kolejności zgłoszeń.

Aktualizacja, 15.01.2019